לוגו-תודה-לצהל.jpg

מצייני הדרך - ערוץ מורשת התקומה

פרוייקט תיעוד דור המייסדים ולוחמי העבר וערוץ YouTube

אנו זוכים לחיות בתקופה מאוד ייחודית - מחד אנו חווים התפתחות טכנולוגית מואצת שלא היתה כמותה מעולם ומאידך אנו עדיין יכולים לפגוש מעט מאלו שהיו מדור המייסדים והתקומה. 

מסתבר, שכדי להעריך משהו אפשר לאבד אותו או פשוט ללמוד עליו ולהשקיע בו. כדי להעריך את הביטחון והמדינה שלנו  - אנו בוחרים באפשרויות של הלמידה וההשקעה.  לכן, כל עוד אפשר, יזמנו את פרוייקט התיעוד שמטרתו לתעד את האנשים שבנו עבורנו את המדינה.

השיחה עם דור המייסדים מעניקה פרופורציה לחיים, מדגישה את מה שבאמת חשוב ומאפשרת לנו לכבד את אלו שעשו למעננו, את מה שיש לנו ובנוסף, מאפשרת לדורנו ולדורות הבאים לשלם חוב מוסרי של הנצחה כלפי אלו ששילמו בחייהם עבור המדינה.

אנו זקוקים לעזרתכם: אם אתם מכירים לוחם/ת עבר שיכול/ה לספר, או אם יש לכם במשפחה מישהו/י שבנה/תה משהו בארץ או ששכל/ה מישהו יקר/ה - אנא תעדו גם אותם ושלחו אלינו - ונהפוך גם אותם לציון מורשת בדרכנו לעתיד טוב יותר.
אנו עורכים את הסרטים ומעלים לרווחת הציבור בערוץ היוטיוב 'מצייני הדרך'.

שחרור גוש-עציון וחברון ומעמד הדגל במלחמת ששת הימים מפי קצין האגם של החטיבה הירושלמית - עמוס נאמן
02:47
מצייני הדרך IDF WAYS TIS

שחרור גוש-עציון וחברון ומעמד הדגל במלחמת ששת הימים מפי קצין האגם של החטיבה הירושלמית - עמוס נאמן

לאחר איחוד ירושלים מיהרה החטיבה הירושלמית לשחרר את מרחב יהודה הדרומי לירושלים ובכלל זאת - העיר בית לחם, גוש עציון, העיר חברון ומערת המכפלה ואת הכפרים הסמוכים. בסרטון המצורף מספר עמוס נאמן שהיה קצין האגם החטיבתי את מעמד שחרור מערת המכפלה ואת טקס הנפת הדגל שארגן הרב גורן בלוויית מטהו והר' שאר יישוב הכהן, עם הדגל שנאמן הביא מהר ציון - שם אולתר לבקשתו על ידי האמנית יונה פולומבו, אשתו של האומן והפסל דוד פולומבו שהיתה תושבת הר ציון. סרטון העדות הופק במסגרת מיזם 'מצייני הדרך' מטעם עמותת 'תודה לצה"ל' (toda2u.org) במטרה להוקיר את דור תש"ח, להנציח את הנופלים ולסייע בנחלת מורשת צה"ל. סרטוני העדות מוגשים לציבור כחוויית המפגש עם המייסדים והלוחמים ולא עוברים אימות או עיבוד בהתאם למחקר! צילם וערך: יקיר גרוסר, הפיק וראיין: אביב וישקובסקי. TIS (Thank Israeli Soldier) - Documenting IDF Heroes (Israeli soldiers and founders)